2018 Reuters Yılın Fotoğrafları : Hayvanlar

Haber ve fotoğraf ajansı Reuters 2018 yılının en iyi haber fotoğraflarını yayınladı, konu gezegeni paylaştığımız canlılar “Hayvanlar”

Buyrun fotoğraflar burada.

Facebook Inc’in San Jose, California’daki yıllık F8 geliştiriciler konferansında 1 Mayıs 2018’de yapılan sunum sırasında, internette ünlü köpek @jiffpom sahneye çıktığı an.Kaliforniya, 1 Mayıs 2018. (Fotoğraf: Stephen Lam / Reuters)

Mors Dyna ve 17 Haziran’da Hagenbeck Hayvanat Bahçesi’nde doğan isimsiz yavru, 3 Ağustos 2018’de Almanya’nın Hamburg kentinde halka sunulurken (Fotoğraf Fabian Bimmer / Reuters)

8 Temmuz 2018, Rusya’nın Krasnoyarsk kentinde Sibirya’daki bir apartman dairesinde bir akvaryumdan yayılan güneş ışığı ile bir kedi aydınlanıyor. (Fotoğraf Ilya Naymushin / Reuters)

4 Şubat 2018, İrlanda’nın Rossbeigh ilçesine bağlı County Kerry köyü yakınlarındaki sahilde bir topu yakalamak için atlayan bir köpek. (Fotoğraf: Clodagh Kilcoyne / Reuters)

Klonlanmış maymunlar Zhong Zhong ve Hua Hua, 20 Ocak 2018’de Çin’in Şangay kentindeki Çin Bilimler Akademisi’ndeki insan olmayan primat tesisindeç (Reuters üzerinden China Daily)

Bir Atlantik fok yavrusu St Martin’s Haven, Pembrokeshire, Galler, Britanya 8 Ekim 2018’deki kayaların arasında yatıyor. Fok yavruları, dördüncü haftalarında tüy döktükleri, su geçirmez olmayan, kabarık beyaz kürklerle doğuyor. (Fotoğraf: Rebecca Naden / Reuters)

Genç bir avcı, 9 Şubat 2018’de Kazakistan Almatı hipodromunda yıllık avcılar yarışması sırasında evcilleştirilmiş altın kartalının yanında dinleniyor. (Fotoğraf, Shamil Zhumatov / Reuters)

Penguenler 16 Şubat 2018’de Antarktika’daki Neko Limanı’nda karaya çıktı. (Fotoğraf: Alexandre Meneghini / Reuters)

Bir dişi aslan, 9 Ağustos 2018, Londra’daki Londra Hayvanat Bahçesi’nde Dünya Aslan Günü’nü duyurmak için bir etkinlik sırasında Asya aslanı Bhanu’da tokat atıyor. (Fotoğraf: Toby Melville / Reuters)

İsrailli şarkıcı ve Eurovision Şarkı Yarışması birincisi Netta Barzilai’nin “Toy” şarkısının adını taşıyan 10 günlük bir kadın zürafa olan Toy, 21 Mayıs 2018’de Kudüs İncil Hayvanat Bahçesi’nde annesi Laila ile kafesinde. (Fotoğraf: Ronen Zvulun / Reuters)

Balıkçılar 28 Mayıs 2018’de Portekiz’in Matosinhos limanında çalışırken görülüyor. (Fotoğraf Pedro Nunes / Reuters)

Singapur Hayvanat Bahçesi’nin 46. orangutan bebeği Khansa, 11 Ocak 2018’de Singapur Hayvanat Bahçesi’nde yeni doğan hayvanları sergilemek için bir medya turu sırasında annesi Anita’ya sarılıyor. (Fotoğraf: Edgar Su / Reuters)

İsrail’in güneyindeki Beit Kama köyü yakınlarında 16 Ocak 2018’de göç eden sığırcıkların mırıltısı görülüyor. (Fotoğraf: Amir Cohen / Reuters)

Bir palomino at yelesi, 23 Haziran 2018’de İrlanda’nın Spancil Tepesi’ndeki Spancil Hill at fuarında gökyüzünde görülüyor. (Clodagh Kilcoyne / Reuters fotoğrafı)

Bir tilki Londra, İngiltere’deki 10 Downing Caddesi’nden geçiyor 16 Ocak 2018. (Fotoğraf: Hannah McKay / Reuters)

Bir kedi, 11 Ocak 2018’de İstanbul’da semt sakinleri tarafından beslendikten sonra kameraya bakıyor.(Fotoğraf: Goran Tomasevic / Reuters)

5 Ocak 2018, Libya, Shahhat’daki Yunan ve Roma kenti kalıntılarının yakınında bir ormanın içinde atlar görülüyor.

Köpekler ve sahipleri 28 Ağustos 2018’de Hırvatistan’ın Banjol kentinde düzenlenen “Underdog 2018” plaj yarışına katılıyor. (Antonio Bronic / Reuters)

53 yaşındaki Bulgar çiftçi Safet İsmail 21 Mart 2018, Bulgaristan’ın Zaritsa köyünde kurtardığı leyleklerin yanında.(Fotoğraf Stoyan Nenov / Reuters)

Kuşlar, 21 Kasım 2018’de Nairobi, Kenya yakınlarındaki Nairobi Ulusal Parkı’nda bir zebranın üstünde oturuyor. (Fotoğraf Baz Ratner / Reuters)

Bir korucu, 7 Mart 2018’de Kenya’nın Laikipia Ulusal Parkı’ndaki Ol Pejeta Koruma Alanı’ndaki muhafazalarında son iki kuzeyli beyaz gergedan dişi olan Najin’i (önde) ve kızı Patu’yu izliyor. (Fotoğraf: Baz Ratner / Reuters)

Dukha çobanı Erdenebat Chuluu’nun 6 yaşındaki kızı Tsetse, Khovsgol aimag, Moğolistan, Tsagaannuur köyü yakınlarındaki bir ormanda ren geyiğine biniyor, 21 Nisan 2018. Tsetse, ren geyiğinin sırtında her gün ormanın içinde dart atarak saatler geçiriyor. Daha hafif vücut ağırlıkları nedeniyle çocuklar, genç ren geyiklerini bir biniciyi taşımaya ve sesli komutlar, dürtükleme, topuk vurma ve tasma çekme kombinasyonuna yanıt vermeye alıştırmak için eğitirler. (Fotoğraf Thomas Peter / Reuters)

Bir kuğu ve kuğu yavruları, 28 Mayıs 2018, Kopenhag’daki Queen Louise Köprüsü yakınlarındaki göldeki çöplerden yapılmış bir yuvada görülüyor. (Fotoğraf: Mads Claus Rasmussen / Ritzau Scanpix, Reuters)

10 Ekim 2018, Londra, İngiltere’deki Bushy Park’ta sabahın erken saatlerinde bir kızıl geyik duruyor. (Fotoğraf Henry Nicholls / Reuters)

Kaynak

2018 Reuters Yılın Fotoğrafları : Hayvanlar, Fotoğrafçılar Kulübü farkıyla, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz.