Fotoğraf makinanızı 360 Derece Kameraya çeviren Lens : Sphere

DSLR makinanızı 360 derece çekim yapan bir kameraya dönüştürmek istemez misiniz? Şimdi tanıtacağımız lensle bunu yapmak mümkün. 360 derece çekebilen pekçok kameralar şu anda piyasa fakar 360 derece kameralar compact ,yani üzerine ekleme çıkarma yapamayacağınız şekilde tek bir cihaz olarak satılmakta,Saphere ise DSLR makinanıza normal bir lens gibi takabileceğiniz biçimde üretilmiş.

Sphere, herhangi bir DSLR fotoğraf makinesini 360 derecelik bir kameraya dönüştürmek için tasarlanmış yeni bir objektif. Yatay olarak 360 derecelik bir görüntü ve dikey olarak 180 derecelik bir görüntü alanı çekebiliyor.

fotograf-makinanizi-360-derece-kameraya-ceviren-lens-sphere

GoPro kameralar ve akıllı telefonlar için benzer objektifler üzerinde çalışan Sphere Optics Company adlı yeni nesil objektifleri arasında DSLR için ayrı bir tür.

fotograf-makinanizi-360-derece-kameraya-ceviren-lens-sphere

Sphere yaratıcıları eşdeğer işleri yapabilen merceğin olmadığını savunuyor. Kurucusu Rob Englert, Newsshooter’a “Lens, şu anda her modele uygun bir içeriğe sahip. Bir fotoğrafçı klasik lenslerle istediği görüntüyü aldıktan sonra hızlıca Sphere lensi ile küresel 360 derece bir görüntü yakalayabilir ”

fotograf-makinanizi-360-derece-kameraya-ceviren-lens-sphere

Sphere Pro lensini değiştirilebilir bir mercek kamerasına taktıktan sonra, birden fazla görüntüyü birbirine bağlamayı gerektirmeyen “tam, çok yönlü bir görüntü” yakalamak için kamerayı düz olarak tutup kayıda basmanız yeterli.

Lensin neler yapabileceğini gösteren açıklayıcı video ise burada. Videoyu izlerken sol üst kösedeki kontrol tuşlarına basarak videonun 360 derece gezinti özelliğini kullanabilirsiniz.

Sphere Pro, diğer üreticilerin ayna veya DSLR fotoğraf makinelerine adapte edebilen Nikon F montajı ile birlikte sunuluyor. Objektifin özellikleri, f / 8 diyafram, 40 inç optimum odak, 35mm tam çerçeve görüntü dairesi, 198mm uzunluğunda (~ 7.8 inç) ve 1.8kg ağırlığa (~ 4lbs) sahip. Objektifin gelişimi arkasındaki algılayıcıdan ayrı olduğundan, Sphere görüntüleri kamera sensörlerigeliştikçe donanımı üzerinde de geliştirmeler yapacağını duyurmuş.

Şu an sınırlı miktarda olan Sphere Pro lens kiralamak veya satın almak istiyorsanız  web sitesinden şirketle iletişim kurabilirsiniz.

 

 

Fotoğraf makinanızı 360 Derece Kameraya çeviren Lens : Sphere yazımız Fotoğrafçılar Kulübü farkıyla, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz.

Kaynak :

http://petapixel.com

 

Bir cevap yazın