Fotoğrafa başlangıç yapanlara…

Yeni fotoğraf çekmeye başladıysanız ve kısa zamanda küçük bir soğuma geldiyse panik yapmayın… Plan yapın !!

Nasıl mı??

Biliyorum ki büyük bir heyecanla aldığınız fotoğraf makinenizle çok güzel kareler çekmeyi ve bunları arkadaşlarınızla paylaşmayı hatta belki sergi bile yapabileceğinizi hayal edip durdunuz. Ancak ne yaptıysanız en güzel karenizi hala seçemediniz. Bütün gün sokaklarda dolaştınız ve önünüze ne gelirse çektiniz. Akşam bilgisayar karşısına geçtiğinizde ise onun gözü bunun çöpü şunun sapı diyerek hiçbir fotoğrafınıza evet bu diyemediniz.

Fotoğrafa başlangıç yapanlara

Yarın fotoğraf için sokağa çıktığınızda sadece karşınıza çıkan çöp tenekelerini çekmeyi deneyin. Emin olun akşam en güzel çöp tenekesini seçebileceksiniz. Alternatiflerinin arasından en güzelini seçip işte bu benim en sevdiğim/beğendiğim çöp tenekesi fotoğrafım diyerek insanlarla paylaşabilirsiniz.

Fotoğrafa başlangıç yapanlara

İşte her fotoğraf gününüze dair mevsimsel, tarihsel, bölgesel konu seçimi yaparak yüzlerce fotoğraf arasından en güzel olanı seçebilmeniz ve onu benimsemeniz çok daha kolay olacaktır. İkili ilişkilerde de olduğu gibi farklı yaklaşımlar fotoğraf çekme hobinizle size yeni heyecanlar getirecektir. Bunun başka bir çok yöntemi tabiki de var. Onlar sonra.. Şimdi plan zamanı..

   Fotoğrafa başlangıç yapanlara

Görüşmek üzere..

Fotoğrafa başlangıç yapanlara yazısı Fotoğrafçılar Kulübü farkıyla,bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz.

Yazarın diğer yazıları için : Tıklayın 

Bir cevap yazın