Fotoğrafçı Daniel Kordan şans eseri patlayan bir yanardağ üzerinde kayan bir yıldızın inanılmaz çekimini yakaladı. Kordan 2016 yılında, Klyuchevskaya yanardağı bir patlamanın ortasındayken Rusya’nın Kamçatka kentinde bir fotoğraf atölyesine liderlik ediyordu. Lav tek başına muhteşem bir manzara olsa da, üzerinde uçuşan bir meteorla daha da büyülü hale geldi. Ve hepsinden önemlisi, Kordan hepsini tesadüfen kaydetmek için doğru zamanda doğru yerdeydi.

Kordan, “Grubumla küçük bir göletin yakınındaki kampta kaldık” diyor. “Volkanların yansımalarını yakaladık ve yanlışlıkla 25 saniyelik uzun bir pozlama sırasında kayan bir yıldız da yakaladım.” Yansıtma efekti, sahneye bir miktar çekicilik katar, çünkü simetrik olmayan simetri, gökyüzünde neler olup bittiğine dair soyut bir görünüm sunar.

Bu inanılmaz görüntü, Kordan’ın web sitesinde basılı olarak satın alınabilir. Ayrıca Grönland’ın gizli mücevherleri, Japonya’daki ateş böcekleri ve dünyanın en büyük tuz dairesine yansıyan Samanyolu da dahil olmak üzere pek çok inanılmaz fotoğrafa fotoğrafçının sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak : mymodernmet

Daniel Kordan : Website