İlginç Çekimler Serisi : Atları Hiç Böyle Görmediniz

İlginç çekimler serilerimizde sizlere dünyada gerçekleştirilmiş ilginç fotoğraf çekimlerinin nasıl yapıldığı ve sonuçlarını sunmak istiyoruz. Herkes bir atın neye benzediğini bilir ve çok fotojenik hayvanlar olduğunu düşünürüz, acaba bir ata hiç  atın aşşağısından baktınız mı? Fotoğrafçı Andrius Burba, bu alışılmadık perspektifin Under-Horse başlıklı son projesiyle nasıl göründüğünü fotoğraflamak istemiş.

Litvanyalı fotoğrafçı, daha önce kedilerle ilgili böyle bir konsept yapmış, ancak beklediğiniz gibi atları bu şekilde fotoğraflamak çok daha fazla planlama , iş ve koordinasyon gerektirmiş.

Projede 40 kişinin üzerinde kişi çalışmış ve iş makinelerine ihtiyaç duyulmuş.

“Bu şimdiye kadar yaşadığım en zor fotoğraf çekimidir” diye ekliyor Burba. Derme çatma fotoğraf stüdyosu, yere 3 metre kadar kazılmış bir çekim alanında çekimi gerçekleştiren fotoğrafçı ,gerçekten zorlandığını belirtmiş.

Kazılan deliğin içine fotoğraf ekipmanları yerleştirilmiş ve üzerleri 10 cmlik bir camla kapatılmış.

600 kg üzerindeki atlara, camın çizilmesini önlemek için özel kauçuk at nalları giydirilmiş.

Burba bu çekim için Nikon D810, Nikon 35mm f / 1.4 ve 4 ,Profoto Prohead paraflash kullanmış.

Projenin hazırlanma aşamalarını görmek için videoyu izleyebilirsiniz.

Fotoğrafçı Burba’nın çalışmalarının birçoğunu web sitesinde ve Facebook’ta bulabilirsiniz. Ayrıca, bu fotoğrafların sınırlı sayıda baskılarını buradan satın alabilirsiniz.

 

İlginç Çekimler Serisi : Atları Hiç Böyle Görmediniz, Fotoğrafçılar Kulübü farkıyla,bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz.

 

Bir cevap yazın